বিজেপিৰ আদৰ্শগত প্ৰতিশ্ৰুতি কেব অনাতো: ৰণজিত কুমাৰ দাস

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
বিজেপি বাৰ্তা উন্মোচনী সভাত এইদৰে কেন্দ্ৰৰ পক্ষত ঘোষণা বিজেপি সভাপতি ৰণজিৎ দাসৰ
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
Photo: Time8
Photo: Time8

সংসদত CAB গৃহীত হোৱাৰ পূৰ্বেই আগতীয়াকৈ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰ আৰু গৃহমন্ত্ৰীক অভিনন্দন জনালে বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সভাপতি ৰঞ্জিত দাসে । অসম চুক্তিৰ ৬নং দফা কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে পদক্ষেপ লোৱাৰ পিছত কেন্দ্ৰই মাহী আই দৃষ্টিৰে চোৱাৰ অভিযোগক নস্যাৎ কৰিছে । অসম বিজেপিয়ে CAB ক পূৰ্ণ সমৰ্থন জনাইছে বুলিও কয় ৰঞ্জিত দাসে ।

CAB ৰ জৰিয়তে জাতি ধবংস নহয়, জাতিক ৰাজনৈতিক ভাৱে ৰক্ষা কৰিবলৈহে নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে চেষ্টা কৰিছে । তাৰ বিপৰীতে কিছু লোকে কথা বোৰ নাজানি অপপ্ৰচাৰতহে লিপ্ত হৈছে বুলি কয় ৰাজ্যিক সভাপতি গৰাকীয়ে । কেব গৃহিত কৰিবলৈ গৃহ মন্ত্ৰীয়ে লৈছে ব্যৱস্থা, আৰু খিলঞ্জীয়াৰ স্বাৰ্থ বিঘ্নিত নকৰাকৈ আনিব কেব ।

‘অসম চুক্তিৰ ৬নং দফা কাৰ্যকৰী কৰিব কেন্দ্ৰই বিজেপিৰ আদৰ্শগত প্ৰতিশ্ৰুতি কেব অনাতো’ ৰণজিত দাস । বিৰোধী দলৰ বিৰোধীতাৰ বিষয়ে কবলৈ যাওতে কংগ্ৰেছৰ দুমুখীয়া চৰিত্ৰৰ বিষয়ে কয় । গৃহ মন্ত্ৰীৰ লগত কোনো ধৰণৰ আলোচনাত নবহাকৈয়ে কংগ্ৰেছে বৰাকত এটা আৰু ব্ৰহ্মপুত্ৰ উপত্যকাত আন এটা মত কংগ্ৰেছৰ ।

পিছে ৰাইজক কেবক লৈ উদ্বিগ্ন হ’ব দিয়া নাই, কিয়নো ৬নম্বৰ দফা ইমান দিনে কাগজতে আৱদ্ধ আছিল । কেন্দ্ৰই অসমৰ ক্ষতি হ’বলৈ নিদিয়ে ।

উল্লেখ্য যে এপ্ৰিলৰ পূৰ্বে অনুষ্ঠিত হ’ব গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচন । বিজেপি বাৰ্তা উন্মোচনী সভাত এইদৰে কেন্দ্ৰৰ পক্ষত ঘোষণা বিজেপি সভাপতি ৰণজিৎ দাসৰ ।

Related Post