Skip to content

বাতিল নহ’ল ডেথ ৱাৰেণ্ট, কাইলৈ পুৱা ফাঁচীকাঠত ওলমিব নিৰ্ভয়াৰ দোষী!

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
শুনানিৰ পূৰ্বে নিৰ্ভয়াৰ মাতৃয়ে ক'লে যে মই ৭ বছৰ ৩ মাহ ধৰি সংঘৰ্ষ কৰি আছো। তেওঁলোকে কৈছে আমাক ক্ষমা কৰি দিয়ক। কোনোবাই কয় মোৰ স্বামী, মোৰ সন্তানৰ ভুল কি। মই কও যে মোৰ কন্যাৰ কি ভুল আছিল?
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

নিৰ্ভয়াৰ দোষী পৱন কুমাৰে খালে মুখ থেকেচা। উচ্চতম ন্যায়ালয়ে খাৰিজ কৰিলে পৱন কুমাৰৰ কিউৰেটিভ পিটিচন। উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ এই সিদ্ধান্তৰ পিছত দোষী অক্ষয় আৰু পৱনে জনোৱা আৱেদনো পাটিয়ালা হাউচ ক’ৰ্টে খাৰিজ কৰিলে।

ইয়াৰ মাজতে দোষী পৱনৰ অধিবক্তা এপি সিং পাটিয়ালা হাউচ ক’ৰ্টত উপস্থিত হয় আৰু তেওঁ ক’লে যে ডেথ ৱাৰেণ্টখন বাতিল হ’ব লাগে কাৰণ পৱনে ৰাষ্ট্ৰপতিৰ ওচৰত ক্ষমা-ভিক্ষা আৱেদন জনাইছে। এই সন্দৰ্ভত দুপৰীয়া ২ বজাত শুনানি গ্ৰহণ কৰে। নিৰ্ভয়াৰ মাতৃৰ দাবী যে কাইলৈ হ’ব দোষীৰ ফাঁচী।

পৱন কুমাৰে একমাত্ৰ দোষী যাৰ আইনী বিকল্প বাচি আছিল। আজি পৱনৰ কিউৰেটিভ পিটিচন খাৰিজ কৰিলে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে। শুনানিৰ পূৰ্বে নিৰ্ভয়াৰ মাতৃয়ে ক’লে যে মই ৭ বছৰ ৩ মাহ ধৰি সংঘৰ্ষ কৰি আছো। তেওঁলোকে কৈছে আমাক ক্ষমা কৰি দিয়ক। কোনোবাই কয় মোৰ স্বামী, মোৰ সন্তানৰ ভুল কি। মই কও যে মোৰ কন্যাৰ কি ভুল আছিল?

Photo: PTI

Related Post

Install TIME8 Mobile app to know what's happening around you instantaneously!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp