ISISৰ নতুন মুৰব্বী আমাৰ বাবে অৰ্থহীন, শীঘ্ৰে হত্যা কৰা হ’ব বুলি ভাবুকি আমেৰিকাৰ

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
IS-এ আবু বকৰ অল-বাগদাদীৰ মৃত্যুৰ পিছত বিগত সপ্তাহত আবু ইব্ৰাহিম আল-হাছিমী অল-কুৰেছীক নতুন মুৰব্বীৰ দায়িত্ব প্ৰদান কৰিছিল
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
Photo credit: www.france24.com

আমেৰিকাৰ এগৰাকী বিষয়াই ক’লে যে ইছলামিক ষ্টেট(IS)ৰ নতুন মুৰব্বীৰ বিশ্বত কোনোধৰণৰ পৰিচয় নাই আৰু আমি অতি শীঘ্ৰে তাক মাৰি পেলাম। নাম উল্লেখ নকৰাকৈ আমেৰিকাৰ বিষয়াগৰাকীয়ে ISISৰ নতুন মুৰব্বীক অৰ্থহীন বুলি ক’লে। IS-এ আবু বকৰ অল-বাগদাদীৰ মৃত্যুৰ পিছত বিগত সপ্তাহত আবু ইব্ৰাহিম আল-হাছিমী অল-কুৰেছীক নতুন মুৰব্বীৰ দায়িত্ব প্ৰদান কৰিছিল।

ISৰ ছচিয়েল মিডিয়াৰ একাউণ্টছৰ ওপৰত নজৰ ৰখা হৈছে বুলিও কয় বিষয়াগৰাকীয়ে। ISৰ নতুন মুৰব্বীৰ বিষয়ে তেওঁলোকৰ ছচিয়েল মিডিয়া ফলোৱাৰ্ছসকলেৰ হাততো হয়টো অধিক তথ্য নাই। ISৰ নতুন মুৰব্বীক ছচিয়েল মিডিয়াত কোনেও চিনি নাপায়। আমিও খুব কমহে জানো।

যদি নতুন মুৰব্বী ইৰাক-ছিৰিয়াত লুকাই আছে তেন্তে বেছিদিনলৈ জীয়াই নাথাকে
বিষয়াগৰাকীয়ে ক’লে যে যদি সি ইৰাক বা ছিৰিয়াত আছে, তেন্তে আমি নাভাবো যে সি বেছিদিনলৈ বাচি থাকিব। ৰাষ্ট্ৰপতি ডনাল্ড ট্ৰাম্পে বিগত সপ্তাহত সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনৰ নতুন মুৰব্বীৰ বিষয় সন্দৰ্ভত টুইট কৰিছিল যে আমি জানো যে কোনো হয় সেইজন প্ৰকৃততে।

Related Post