Skip to content

পৰিয়ালটোক হাৰাশাস্তি কৰিবলৈকে শৃংখলক শিৱসাগৰৰ পৰা আনি বৰপেটা জিলা কাৰাগাৰত চৰকাৰে আৱদ্ধ কৰি ৰখাৰ অভিযোগ শৃংখল মাতৃৰ

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
চৰকাৰে এনে দমনমূলক নীতিৰে সংশোধিত নাগৰিকত্ব আইন বিৰোধী আন্দোলন মষিমুৰ কৰিব নোৱাৰিব বুলিও শৃংখলৰ মাতৃৰ সকিয়নি চৰকাৰক
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইন বিৰোধী আন্দোলনত যোগদান কৰি চৰকাৰৰ চকুৰ কূটা দাঁতৰ শূলত পৰিণত হোৱা বীৰ লাচিত সেনাৰ সাংগঠনিক সম্পাদক শৃংখল চলিহাক বৰপেটা কাৰাগাৰলৈ নিক্ষেপ৷ দেওবাৰে গুৱাহাটী আদালতত শৃংখল চলিহাক হাজিৰৰ পিচতেই আদালতে ৯ দিনৰ ন্যায়িক জিম্মাত প্ৰেৰণ কৰিছিল৷ আদালতে একেটা নিৰ্দেশতে শৃংখল চলিহাক বৰপেটা জিলা কাৰাগাৰত ৰখাৰ বাবেও নিৰ্দেশ দিয়াৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত গুৱাহাটীৰ পৰা দেওবাৰে নিশা শৃংখলক লৈ অহা হয় বৰপেটা জিলা কাৰাগাৰলৈ৷

সম্প্ৰতি বৰপেটা জিলা কাৰাগাৰত থকা শৃংখল চলিহাক আজি পৰিয়ালৰ লোকে সাক্ষাৎ কৰে৷ মাতৃ, ভগ্নীৰ লগতে পৰিয়ালৰ লোকে জিলা কাৰাগাৰত সাক্ষাৎ কৰে শৃংখল চলিহাক৷ বীৰ লাচিত সেনাৰ মুখ্য সম্পাদকৰ লগতে সংগঠনটোৰ বিষয়ববীয়ায়ো সাক্ষাৎ কৰে শৃংখল চলিহাক৷

ইপিনে শৃংখল চলিহাক সাক্ষাতৰ পিচতে শৃংখলৰ মাতৃয়ে চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে সমালোচনাত মুখৰ হৈ পৰে ৷ পৰিয়ালটোক হাৰাশাস্তি কৰাৰ বাবেই শৃংখলক সুদূৰ শিৱসাগৰৰ পৰা আনি বৰপেটা জিলা কাৰাগাৰত আৱদ্ধ কৰি ৰখা বুলি চৰকাৰক সমালোচনা মাতৃৰ৷ ইয়াৰ জৰিয়তে চৰকাৰখনে আন্দোলনকাৰী নেতা কৰ্মীসকলক সকিয়নি দিব বিচাৰিছে বুলিও উল্লেখ কৰে শৃংখলৰ মাতৃয়ে৷

চৰকাৰে এনে দমনমূলক নীতিৰে সংশোধিত নাগৰিকত্ব আইন বিৰোধী আন্দোলন মষিমুৰ কৰিব নোৱাৰিব বুলিও শৃংখলৰ মাতৃৰ সকিয়নি চৰকাৰক ৷ শৃংখলৰ মাতৃয়ে জনালে কাৰাগাৰত ভাগি পৰা নাই শৃংখল ৷ কা বিৰোধী আন্দোলন চলাই নিয়াৰ আহ্বান শৃংখলৰ ৷

Photo : Time8

Related Post

Install TIME8 Mobile app to know what's happening around you instantaneously!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp